top of page

Nowoczesny dom na Mazurach

gm. Orzysz, warmińsko-mazurskie

Wizyta w terenie poprzedzająca rozpoczęcie pracy nad koncepcją nasunęła jeden podstawowy wniosek: cegła to to, czego nie może tu zabraknąć.
Dom na Mazurach to prosta, powściągliwa bryła inspirowana lokalną architekturą. Wzdłuż południowo-wschodniej elewacji zwróconej w stronę jeziora Śniardwy rozciągają się liczne przeszklenia, stanowiące główny atut projektowanych wnętrz. Zaprojektowano tu 2 tarasy w podcieniach budynku oraz główny, zlokalizowany w centralnej części ogrodu. Chociaż Inwestorzy planują tu przebywać głównie w sezonie letnim, budynek został zaprojektowany jako całoroczny.
Wejście główne do budynku usytuowano w południowej części obiektu. Część dzienną, zlokalizowaną wzdłuż frontowej, północno-wschodniej elewacji, stanowi jadalnia z aneksem kuchennym i kominkiem, salon oraz pomieszczenie do wypoczynku i rekreacji. Część sypialną zlokalizowaną na poddaszu obiektu podzielono na 3 sekcje sypialne dostępne z osobnych klatek schodowych. Przy każdej z nich zlokalizowano dodatkowe wyjście z budynku.

Nowoczesny dom na Mazurach: Doświadczenie
Nowoczesny dom na Mazurach: Galeria
bottom of page